Lenka s Janou se seznámily v roce 2017 při práci v nakladatelství. Staly se z nich kamarádky a posléze i podnikatelky.

„Moje sestra v tu dobu pracovala v Motýlím domě v Praze, tak jsem se začala pídit po tom, jak motýli žijí, pozorovala jsem je a zjišťovala, co se děje s motýly, když dožijí. Zjistila jsem, že nic, prostě se vyhodí. To mi bylo líto, tak jsem si domluvila odběr pár zkušebních kousků a pustily jsme se do toho,“ popisuje Lenka počáteční nadšení.

Na tři měsíce pak věnovaly večery a volný čas jedinému – snažily se přijít na to, jak s tak citlivým materiálem, jakým motýlí křídla jsou, pracovat. Musely vymyslet celý způsob zpracování a postupovat metodou pokus omyl. „Trvalo tři měsíce, než jsme přišly na to, jak s pryskyřicí pracovat tak, aby se motýlí křídlo nepoškodilo. Každý má jiné výrobní tajemství, musely jsme zkoušet a zkoušet. Motýlí křídlo je absolutně specifické, má například nano vrstvy, které odpuzují vodu a po motýlích křídlech všechno steče,“ popisuje Jana obtížnost práce s tímto materiálem.

Tři měsíce zkoušely, jak to bude fungovat, a další tři měsíce pak vychytávaly mouchy, než si vůbec nechaly za svůj produkt zaplatit. A ač se to zdá neuvěřitelné, po dalším půl roce prodávaly tolik, že si mohly dovolit odejít z práce a soustředit se jen na motýly a svou značku ByButterfly. Zatímco Lenka se stará o marketing, dostává značku mezi lidi a do médií a posílá objednávky, Jana je offline a tvoří v dílně. 

Oběma se osvědčilo, že si ve firmě všechno dělají samy a učí se za pochodu. „První várku motýlích šperků jsme si nechaly nafotit od fotografky a pak jsme zjistily, že každý šperk je jiný, žádní dva motýli nejsou stejní. ,,Je to mnoho produktů a tedy i fotek, tak jsem se to naučila sama,“ vypráví Lenka. To samé i s prodejem na designérských akcích nebo konferencích. „Nikdo neprodá produkt tak, jako my, máme pro něj vášeň a lidé to poznají. Navíc k tomu potřebují slyšet i náš příběh a vědět, že motýl přirozeně dožil a pak se z něj teprve stal krásný šperk,“ upozorňuje Jana.

Do budoucna mají dámy v plánu firmu dál rozvíjet. Přejeme si, abychom na to nemusely tlačit, šlo to přirozeně a pořád nás to bavilo,“ vysvětluje Lenka a Jana ji doplňuje: „Dodnes jsem nadšená, když přijde nový motýl. Je to úžasné a přeju si, aby mi tohle nadšení vydrželo napořád.“

 

Více se můžete dozvědět v kategorii O nás - média, kde jsme hosty České televize v pořadech Sama doma a  Gejzír 

 

V dnešní době tvoří ByButterfly nejen přívěsky a náušnice, ale také náhrdelníky, náramky, prsteny, manžetové knoflíky,brože a dámské i pánské motýlky na krk.

 

Naše nejprodávanější produkty naleznete zde: 

Náhrdelníky

Náušnice

 

Sady šperků

Náramky

                    

 

 

 

                                                                                                                                zdroj: Podnikavá žena